Rok nauki w Stanach Zjednoczonych? Zdecydowanie TAK!  Poleca nasza wychowanka - Julia Mazurek.   Julia Mazurek przygotowała spotkanie dla mieszkanek bursy, na którym opowiedziała o swojej rocznej nauce  i pobycie  w Stanach Zjednoczonych. 

Wychowanka miała okazję spędzić rok szkolny 2018/19 w Stanach Zjednoczonych dzięki programowi Future Leaders Exchange. Podczas personalnego ”American Dream” mieszkała    w przepięknym stanie, jakim jest pustynna Arizona u amerykańskiej rodziny, która z upływem czasu stała się niezmiernie bliska jej sercu.

Poza uczęszczaniem do typowo amerykańskiej szkoły średniej, bardzo dużo podróżowała. Zwiedziła między innymi Nowy Jork, Las Vegas, całą Arizonę, słoneczny południowy Meksyk, Los Angeles oraz okolice Seattle w stanie Washington. Poznała życie prawdziwego nastolatka - z chęcią wybierała się na mecze footballu z nowo poznanymi znajomymi; brała udział w balach szkolnych takich, jak Homecoming i znany Prom. Należała do szkolnej drużyny piłki nożnej i tenisa ziemnego, a na początku roku szczyciła się tytułem cheerleaderki. 

Zinnymi exchange students z całego świata często angażowała się w różnorodne formy wolontariatu. Łącznie wypracowała ponad sto godzin min. pakując paczki dla bezdomnych, zajmując się kościelnym ogródkiem, organizując festiwale, czy pomagając w lokalnej bibliotece. Podczas roku spędzonego na drugim końcu świata powoli poznawała samą siebie. Dzięki zdobywanym doświadczeniom stawała się bardziej odpowiedzialna, niezależna i wyrozumiała. Odkryła pasje, takie jak pomoc innym oraz pisarstwo. Zaraziła się amerykańskim optymizmem, dzięki któremu pewniej idzie przed siebie z uśmiechem na twarzy.

Program Flex w pełni sponsorowany przez Departament Stanów Zjednoczonych jest szansą jedną w swoim rodzaju. Szansą na zmianę życia i otaczającego nas świata, na spełnienie największych marzeń. Julka podkreśla, że potrzebna jest jedynie rozpalająca ogień w duszy odwaga i wyróżniająca się wiara w siebie