Zgodnie z tradycją naszej placówki w czwartek 24 października odbyły się Otrzęsiny dla nowych mieszkanek bursy.

Imprezę przygotowała Rada Młodzieży pod opieką p. Magdaleny Jachowicz oraz p. Beaty Kargul – Rozbickiej. Na początku nastąpiło symboliczne przekazanie władzy przez ubiegłoroczną wiceprzewodniczącą Rady Młodzieży – Małgorzatę Górkę obecnie nam panującej  przewodniczącej Oliwii Michalik.

Tegoroczne otrzęsiny odbyły się w konwencji filmowej - nowe mieszkanki bursy przedstawiały scenki związane z hitami ze srebrnego ekranu. W tej konkurencji oceniane były: zaangażowanie zespołu, stroje oraz pomysłowość. Po występach pełnych zaskakujących zwrotów akcji na dziewczęta czekało kolejne wyzwanie, tym razem zdobywały punkty za odgadnięcie kalamburu. Rywalizacja zakończyła się remisem.

Aby tradycji stało się zadość - odsłonięto tablicę ze zdjęciami tegorocznych maturzystek, która niebawem zostanie umieszczona na bursianym korytarzu.

Uroczystość zakończyła się ślubowaniem, wręczeniem dyplomów oraz słodkich upominków. Po wesołej zabawie w stołówce dziewczęta udały się do świetlicy, gdzie czekał poczęstunek.


Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Otrzęsin serdecznie dziękujemy.