Z dumą prezentujemy projekt naszej absolwentki -  Marii Trybus.

Nasza absolwentka – Maria Trybus - zainicjowała projekt „Druha we mnie masz”, aby pomóc licealistom i studentom przyjeżdżającym z Ukrainy do Polski.  Poprzez platformę łączy się dwie osoby – jedną z Polski, która pełni rolę mentora, przyjaciela oraz jedną z Ukrainy – która potrzebuje pomocy, wsparcia. Młodzież, która chce dołączyć do projektu musi wypełnić krótki formularz. Na podstawie przesłanych danych wybiera się  najbardziej kompatybilne pary przyjaciół – biorąc pod uwagę języki, jakimi władają;  wiek; miejsce zamieszkania; zainteresowania. Ważnym warunkiem udziału w projekcie jest ukończenie 16 r.ż. 

Pomysłodawczynie projektu kładą nacisk na dwa obszary: z jednej strony projekt ma obejmować pomoc w szkole/na uczelni ( pomoc w zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu, zapoznanie z polskim systemem edukacji itp.)  z drugiej zaś przyjacielskie wsparcie w formie rozmowy, wspólnego spaceru.

Marysia uzyskała wsparcie dla swojego projektu już blisko 30 środowisk akademickich na całym świecie - min. z Oxfordu, Yale czy Cambridge.

Szczegółowe informacje odnośnie projektu można przeczytać na stronie:

https://www.druhawemniemasz.com

Zachęcamy do obejrzenia odcinka Dzień Dobry TVN, w którym gościem była Marysia Trybus:

https://dziendobry.tvn.pl/razem-z-ukraina/druha-we-mnie-masz-platforma-dla-nastoletnich-uchodzcow-z-ukrainy-jak-dziala-5642125?fbclid=IwAR2cfa3X-uvHCAzQbtvPkaX-vjZwMWxeJr9jSnlWR_mXhB5ZOhJ1gQSczsU

 

Zachęcamy nasze wychowanki oraz absolwentki do  włączenia się do wspomnianego projektu. Pamiętajcie – warto pomagać, warto włączać się w wartościowe przedsięwzięcia😊

Naszej Marysi gratulujemy wspaniałego projektu😊Wierzymy, że dzięki niemu nawiążą się cudowne przyjaźnie miedzy młodzieżą z Polski i Ukrainy.

Marysi gratulujemy również dostania się na jedną z uczelni Ligii Bluszczowej (Ivy League ) w Stanach Zjednoczonych – do Dartmouth College. Szkoły Ivy League są postrzegane jako jedne z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Termin Ivy League jest używany w odniesieniu do ośmiu szkół jako grupy elitarnych szkół wyższych z konotacjami doskonałości akademickiej, selektywności w rekrutacji i elitarności społecznej.

Marysiu – jesteśmy z Ciebie BARDZO dumni😊Wierzymy, że jeszcze nie raz będziemy chwalić się Twoimi sukcesami😊

 

Justyna Majek