Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie zainaugurowali wielkanocną zbiórkę dla Polaków na Białorusi.

Z tegoroczną akcją chcemy dotrzeć przede wszystkim do hospicjum znajdującego się w Sopoćkiniach, a także do rodzin wielodzietnych.
Zebrane w tym roku produkty, jeszcze przed Wielkanocą, trafią do rodaków mieszkających w obwodzie grodzieńskim, na Białorusi (m.in. w Grodnie, Nowogródku, Iwiu, Hoży oraz Lidzie).

Do paczek zbieramy:
chemię domową: proszki i płyny do prania, płukania,  mycia, dezynfekujące,
kosmetyki uniwersalne: kremy, balsamy do ciała, dezodoranty, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie, w kostce, pianki do golenia, maszynki,
podstawowe medykamenty: witaminy, strepsilsy, środki przeciwbólowe, woda utleniona, środki opatrunkowe, żele lecznicze, gripexy.
Pamiętajmy, że z paczkami najczęściej trafiamy do osób starszych dlatego też bardzo przydatne będą materiały do pielęgnacji osób starszych, np.: podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny.

Doskonałym uzupełnieniem paczek będą słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, makarony, cukier, mąka, oleje.
Mając na uwadze rodziny wielodzietne zbierać będziemy takie rzeczy jak zabawki, maskotki, ubranka dla dzieci, rzeczy i produkty ułatwiające i wspomagające ich pielęgnację, kredki, flamastry, bloki rysunkowe, kolorowanki, gry planszowe.

Mimo iż z paczkami do naszych Rodaków dotrzemy dopiero w połowie marca to w dalszym ciągu zbieramy kalendarze na rok 2018 o tematyce polskiej – zwłaszcza te związane ze 100-leciem odzyskania Niepodległości, a także z krajobrazami, historią etc.
Zbiórka trwa do 06.03.2018r.