Tradycja zobowiązuje!... więc jak co roku dziewczęta rozpoczynające swoją przygodę z Bursą przystąpiły do OTRZĘSIN. Hasłem przewodnim tegorocznej  imprezy było życie codzienne bursy „W krzywym zwierciadle”. Organizacja i czuwanie nad przebiegiem spotkania w dniu 24 października należała do Rady Młodzieży i jej opiekunek – pań Beaty Kargul-Rozbickiej i Magdaleny Jachowicz.

W stołówce spotkały się dziewczęta, które mieszkają pierwszy rok w Bursie, Dyrekcja oraz wychowawczynie. Imprezę prowadziły Oliwia Byliniak i Natalia Kubis. W jury zasiadły przedstawicielki poszczególnych grup: Kinga Górecka, Wioletta Bors, Julia Rodzoch i Małgorzata Górka.

Otrzęsiny rozpoczęły się przekazaniem insygniów władzy nowej Radzie Młodzieży.

Pierwsza konkurencja polegała na odegraniu scenki z życia bursy w sposób humorystyczny. Ukazana została praca wychowawców, portierów, pracowników kuchni i obsługi.

Drugim zadaniem było rozwiązanie w jak najkrótszym czasie testu z wiedzy o Bursie. Pytania były szczegółowe i podchwytliwe.

W czasie podliczania wyników przez szacowne jury nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy ze zdjęciami ubiegłorocznych maturzystek, którego dokonały Iga Panek i Karolina Kocyk.

Pierwsze miejsce i główną nagrodę wywalczyły wychowanki grupy drugiej. Serdecznie gratulujemy!!!

Na koniec wszystkie nowe wychowanki złożyły przysięgę i otrzymały pamiątkowy dyplom.

Ostatnim akcentem imprezy był słodki poczęstunek, czekający na dziewczęta w świetlicy bursy.

Zdjęcia z przebiegu otrzęsin robiła Aleksandra Przybysz. Natomiast filmiki (dostępne na facebooku) Patrycja Machaj.