28 marca 2019 roku odbył się w naszej placówce V Międzybursowy Konkurs Wiedzy o Warszawie. Do udziału, podobnie jak w ubiegłych latach, zaprosiliśmy wychowanki i wychowanków ze wszystkich warszawskich burs prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele Burs numer: 1, 5, 6 i 8. Zawodnicy walczyli o wartościowe nagrody - karty upominkowe do Empiku. Za zajęcie I miejsca przewidziano kartę w wysokości 200 złotych, za zajęcie II miejsca  kartę za 150 złotych, zaś za zajęcie III miejsca kartę na kwotę 100 złotych. Przygotowaliśmy również drobne nagrody dla wszystkich osób biorących udział w konkursie. Każdy uczestnik otrzymał firmowe gadżety EDSM - czyli Zespołu Placówek Europejski Dom Spotkań Młodzieży w skład, którego wchodzi Bursa nr 1: pendrive, notatnik, oraz zestaw zakładek indeksujących.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursy pieczę sprawowało jury, w skład którego weszli nauczyciele z każdej z wyżej wymienionych burs. Laureaci zostali wyłonieni w trzeciej turze. W przerwach między poszczególnymi etapami rozgrywki uczestnicy mogli zintegrować się przy słodkim poczęstunku.


Zwycięzcą V Międzybursowego Konkursu Wiedzy o Warszawie został Patryk Miszkurka - reprezentant Bursy nr 6. Drugie miejsce zdobyła wychowanka Bursy nr 1 Izabela Łopuska. Trzecie miejsce zajęła wychowanka Bursy nr 6 Gabriela Libudzka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się bogatą wiedzą varsavianistyczną.  Dziękujemy za udział, zachęcamy do przygotowań i przyłączenia się za rok do grona zawodników w VI Międzybursowym Konkursie Wiedzy o Warszawie.

Przedsięwzięcie z ramienia Bursy nr 1 przygotowywały panie Katarzyna Augustowska i Edyta Suwała, którym serdecznie dziękujemy.