Drogie Wychowanki,

w ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, chciałam zaproponować Wam obejrzenie filmu pro-ekologicznego pt. "S.O.S. Ziemia" ("Home”). Jest to wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda.

Wierzę, że to co zobaczycie i usłyszycie  pobudzi Was do refleksji nad naszym wpływem na Planetę. Da do myślenia czy aby nasza ingerencja w Ziemię  i nieustanne wykorzystywanie jej po to by żyło nam się lepiej, nie obraca się powoli przeciwko nam…

 

Film ten prócz tego, że pobudza nas do refleksji jest niesamowitą podróżą przez wszystkie kontynenty, m. in. zabiera nas do wiecznie zielonych  amazońskich lasów, na  bezkresną Pustynię Gobi czy do przemysłowych dzielnic Szanghaju…

Celem tej podróży jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne.

 

Rodzi się pytanie : „Czy Ziemia nie woła nas o ratunek… ?” – co o tym sądzicie? Zapraszam Was do dzielenia się refleksjami. Zamieszajcie je pod postem na Facebooku.

 

Link do filmu:

"HOME: Ziemia S.O.S" HD lektor PL #CinemaPolska #FlixMojo - YouTube

 

Film ten jest w sieci 11 lat i obejrzało go ponad 6 mln osób. Myślę, że warto do nich dołączyć

 

Nie wspomnę już o tym, że dla tych z Was, które wybrały geografię na maturę, będzie stanowił  syntezę posiadanej wiedzy ekologicznej i będzie  źródłem wielu przemyśleń.

 
Zapraszam
Grażyna Kurek
 

Rafa koralowa

Port kontenerowy

Las