Zajęcia rozwijające kreatywność i pomysłowość są bardzo ważną kwestią w rozwoju nastolatków. Pomagają stworzyć coś od podstaw, zrelaksować się po ciężkim dniu oraz uwierzyć we własne możliwości.

W naszej bursie bardzo często korzystamy z tej formy zajęć dla dziewcząt. Idee DIY (do it yourself), czyli zrób to sam! wykorzystaliśmy już m.in. do tworzenia spersonalizowanych toreb, różnych wypieków na imprezy bursiane oraz kiermasz charytatywny. W planach mamy jeszcze wykonywanie szkatułek na biżuterie metodą decupage.
 
W dniu 7.12.2020 w Bursie nr 1 odbyły się warsztaty wianków bożonarodzeniowych również przy wykorzystaniu tej metody(DIY). Dziewczęta mogły samodzielnie wykonać dekoracje świąteczne, które z pewnością pięknie przyozdobią ich domy na święta.
 
W trakcie warsztatów udało się również przygotować jeden dodatkowy wianek, który został przeznczony na akcję charytatywną dla małego Michałka, chłopca, który walczy z ciężką chorobą SMA- ,(https://www.facebook.com/groups)/926688057674235/
 
Warsztaty te łączą się bezpośrednio z trwającym w bursie konkursem na najładniejsze dekoracje świąteczne wykonane samodzielnie (DIY).